Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Lewis Gilbert | ||
Mishka Cheyko
(asystent)
|
||
Peter Bennett
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Meyer Berreby
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Chris Carreras
(asystent)
|
||
Ernest Day
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
John Glen
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Gareth Tandy
(asystent)
|
||
Barbara Broccoli
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mike Higgins
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stefano Priori
(dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Ian Fleming
(powieść) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Wood |
7,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Albert R. Broccoli
producent
|
||
Michael G. Wilson
producent wykonawczy
|
6,0
|
|
William P. Cartlidge
współproducent
|
||
Robert Boulic
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Terence Churcher
kierownik produkcji
|
||
Chris Kenny
kierownik produkcji
|
||
Robert Saussier
kierownik produkcji
|
||
Jean-Pierre Spiri-Mercanton
kierownik produkcji
|
||
Roberto Bakker
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Reginald A. Barkshire
koordynator produkcji
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Roger Moore
James Bond
|
8,2
|
|
Lois Chiles
Dr Holly Goodhead
|
7,0
|
|
Michael Lonsdale
Hugo Drax
|
||
Richard Kiel
Szczęki
|
9,0
|
|
Corinne Cléry
Corinne Dufour
|
7,0
|
|
Bernard Lee
M
|
||
Geoffrey Keen
Sir Frederick Gray
|
6,0
|
|
Desmond Llewelyn
Q
|
||
Lois Maxwell
Panna Moneypenny
|
8,0
|
|
Toshirô Suga
Chang
|
7,0
|
|
Emily Bolton
Manuela
|
4,0
|
|
Blanche Ravalec
Dolly, dziewczyna Szczęki
|
||
Irka Bochenko
Jasnowłosa piękność
|
||
Mike Marshall
Płk. Scott
|
||
Leila Shenna
Hostessa
|
||
Anne Lonnberg
Przewodniczka po muzeum
|
||
Jean-Pierre Castaldi
Pilot prywatnego odrzutowca
|
||
Walter Gotell
Gen. Anatol Gogol
|
7,0
|
|
Douglas Lambert
Głównodowodzący misją
|
||
Arthur Howard
Cavendish
|
||
Alfie Bass
"Wtyczka" w Wenecji
|
||
Brian Keith
Kapitan "U.S. Shuttle"
|
||
George Birt
Kapitan Boeinga 747
|
||
Kim Fortune
Oficer RAF-u
|
||
Lizzie Warville
Rosjanka
|
||
Nicholas Arbez
Pachołek Draxa
|
||
Guy Di Rigo
Zbir w karetce
|
||
Chris Dillinger
Technik Draxa
|
||
Claude Carliez
Gondolier
|
||
Georges Beller
Technik Draxa
|
||
Denis Seurat
Oficer Boeinga 747
|
||
Chichinou Kaeppler
Signora Del Mateo
|
||
Christina Hui
Dziewczyna Draxa
|
||
Françoise Gayat
Lady Victoria Devon
|
||
Nicaise Jean Louis
Dziewczyna Draxa
|
||
Catherine Serre
Hr. Labinsky
|
||
Béatrice Libert
Mademoiselle Deradier
|
||
Johnny Traber's Troupe
Funambulists
|
||
S. Newton Anderson
Samuel (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michel Berreur
Sternik łodzi w Wenecji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniel Breton
Strażnik przestrzeni pokładowej / Walczący mnich (niewymieniony w czołówce)
|
||
Albert R. Broccoli
Mężczyzna na St. Marks Square (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dana Broccoli
Kobieta na St. Marks Square (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lewis Gilbert
Mężczyzna na St. Marks Square (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rika Hofmann
Modelka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Howitt
Menadżer hotelu w Rio de Janeiro (niewymieniony w czołówce)
|
||
W.C. 'Chunky' Huse
Marynarz na St. Marks Square (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlos Kurt
Strażnik z wykrywaczem metalu na lotnisku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marc Mazza
Technik laboratoryjny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patrick Morin
Malarz na St. Marks Square (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marc Smith
System nagłaśniający (głos) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Victor Tourjansky
Facet z butelką (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jean Tournier
Malarz na St. Marks Square (niewymieniony w czołówce)
|
||
Herma Vos
Astronautka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael G. Wilson
Mężczyzna na moście / Mężczyzna za lustrem weneckim / Technik NASA (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Jean Tournier | ||
Kompozytorzy | Ocena | |
John Barry
(także piosenka "Moonraker")
|
||
Shirley Bassey
(piosenka "Moonraker")
|
||
Hal David
(piosenka "Moonraker")
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Jacques Fonteray | ||
Montaż | Ocena | |
Peter Davies
(asystent)
|
6,0
|
|
Luce Grunenwaldt
(asystent)
|
||
Mike Round
(asystent)
|
||
John Glen | ||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Paul Engelen
charakteryzator
|
||
Mike Jones
fryzjer
|
||
Monique Archambault
charakteryzator
|
||
Pierre Vadé
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Ken Adam
scenograf
|
9,0
|
|
Ernest Archer
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Jacques Douy
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
John Fenner
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
Marc Frédérix
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Serge Douy
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Charles Bishop
dyrektor artystyczny
|
||
Max Douy
dyrektor artystyczny
|
||
Peter Howitt
dekorator wnętrz
|
||
Pierre Charron
rekwizytor
|
||
André Labussière
rekwizytor
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Daniel Brisseau
mix
|
||
Gérard de Lagarde
dźwięk (asystent)
|
||
Jean Labourel
dźwięk (asystent)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
René Albouze
efekty specjalne
|
||
Charles-Henri Assola
efekty specjalne
|
||
John Evans
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Serge Pouvianne
efekty specjalne
|
7,0
|
|
John Richardson
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Anton Furst
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chris Corbould
technik (niewymieniony w czołówce)
|
9,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Michel Berreur
kaskader
|
||
Daniel Breton
kaskader
|
||
Claude Carliez
kaskader
|
||
Guy Di Rigo
kaskader
|
||
Dorothy Ford
kaskader
|
||
Martin Grace
kaskader
|
||
Richard Graydon
kaskader
|
||
Paul Weston
kaskader
|
||
Terry Forestal
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Martin Grace
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Richard Graydon
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Munt
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
||
Nosher Powell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bob Simmons
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Paul Weston
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…